מדף מתקפל

 

הדלת האחורית בדיסקברי 'מרופדת' בקרטון מצופה פלסטיק ועליו 2 תאים שנוטים להישבר.

החלטתי לצפות את פנים הדלת בלוח אלומיניום מרוג 2 מ"מ, ועליו להרכיב מדף מתקפל מאלומיניום מרוג 1.5 מ"מ.

 

מידות הלוח האחורי נלקחו מהציפוי המקורי, מהמדף נקצצו 50 מ"מ מכל צד וזאת על מנת לאפשר להרכיב על קצותיו שוליים מגומי למניעת חתכים. גומי זה מכיל לכל אורכו פס מתכת בחתך U השומר על הידוקו וצורתו. חיתוך הלוח והמדף נעשו עם משור אנכי ידני (jack-saw) ועליו משורית מיוחדת לאלומיניום (משורית רגילה למתכת נוטה לרעוד בזמן העבודה ולספק חיתוך לא ישר).

 

כל הברגים שבלוח האחורי ובצירים נמרחו ב- Loctite כחול מסוג Tite'n for bolts. דבק זה שומר על הברגים מפתיחה תחת ויברציות. חורי הברגים בלוח נקדחו עם מקדח 3 מ"מ ולאחר מכם עם מקדח 10 מ"מ לעומק 2 מ"מ על מנת ליצור שקע כך שראש הבורג לא יבלוט מהלוח עצמו. הברגים עצמם הם ברגי פח.

 

בשני קצות המדף חובר כבל פלדה מצופה פלסטיק. הסופית נעשתה על ידי כיפוף הכבל, ליפופו בחוט חשמל שהורד ממנו הציפוי ולאחר מכן בגומי מתכווץ בחום. הסופית הוכנסה לנועל כבל אשר חלק ה-U שלו עבר דרך לוח האלומיניום בשני חורים והודק דרכו. שיטה זאת יוצרת סופית כבל חזקה אשר לא תופסת מקום רב.

 

כמו כן נחתך בלוח האחורי מלבן שמכיל את ידית הפתיחה. ידית האחיזה המקורית בוטלה.

 

הנעילה של המדף מתבצעת ע'י וו נעילה המשמש לדלתות של נגררים. על החלק האחורי של הוו נעשתה הברגה עדינה והותאם לה אום. הברגה עדינה עומדת טוב יותר בלחצי הידוק ובתפיסת המדף. החור לוו הנעילה במדף נעשה על ידי מקדח כוס.

 

כמו כן נעשו חורים בדלת האחורית על מנת ליצור מרחב לברגי הצירים ונועלי הכבל שבלוח.

 

האתר נבנה ע"י איל רון © 2024 כל הזכויות שמורות