מגירות ורצפה מדומה

 

שלוש סיבות לבנות את המערך הנדון:

  1. לפתור את בעיית הדברים שתמיד צריכים ברכב ולא רוצים שאף אחד יראה אותם מבחוץ.
  2. אפשרות להוציא ציוד חילוץ / ערכת קפה בלי לפרק את כל הקשירות.
  3. אפשרות להשתעשע עם מתכת ורתכת, עץ ונגרות, הדבקת שטיחים, חיתוכי אלומיניום, חישובי חוזק ומאמצים.

המסגרת היא מברזל שחור זווית 20 מ"מ והעמודים התומכים מברזל שחור בחתך מרובע 20 מ"מ. גודל המסגרת התחתונה כגודל רצפת תא המטען. המסגרת העליונה קצרה ממנה על מנת להתאים לשיפוע המושב האחורי. כל המסגרת רותכה ונצבעה בשתי שכבות המרייט שחור חלק.

 

המסילות הן מתוצרת חברה הולנדית בשם Thomas Regout, בעלות מסבי כדורים לכל אורכם, מתוכננות לעומס של 100 ק"ג ונפתחות בשלושה שלבים לאורך של 70 ס'מ. מרחק העמודים התומכים נלקח מהחורים המקוריים במסילות. על מנת ששתי המסילות הפנימיות יהיו באותו גובה ריתכתי להם תושבות במיוחד ולא השתמשתי בחורים המקוריים. המסילות נקנו אצל א-ר שיווק.

 

המגירות בנויות מעץ סנדוויץ' בעובי 18 מ"מ דפנות ורצפה, 10 מ"מ חזית. החזית צופתה בלוח אלומיניום מרוג 2.5 מ"מ על מנת לחזקה ולהחזיק את מנעול הסגירה. הרצפה המדומה עשויה מעץ סנדוויץ' 10 מ"מ וצופתה גם בלוח אלומיניום אך בעובי 2 מ"מ. כל הברגים שבאלומיניום הם מסוג אלן קוני שהותקנו בצורה שקועה למנוע חתכים. כמובן שטקסטורת האלומיניום בין שתי המגירות תואמת ורציפה...

 

בארבעת הפינות העליונות של המסגרת ריתכתי אוזניים. לאלו מחוברים מותחנים אשר מעגנים את המערך לרצפה. כל המותחנים מעוגנים בזוית על מנת למנוע תזוזת המערך לכל הכיוונים. נקודות העגינה נקדחו ברצפה וחוזקו על ידי עיבוי הרצפה בלוח אלומיניום וזאת מחוסר נקודות עגינה מקוריות. העיגון עצמו בנוי מקרבינר אבטחה בכל קצה ובאמצע מותחן כבל מס. 8 למתיחה סופית. טבעות שרשרת דואגות שעיקר המתיחה תתבצע כשהמותחן באמצע מהלכו.

 

את חתיכת הפלסטיק, שנמצאת שקועה בתוך הגומי של ריצפת תא המטען ומשמשת כתושבת לכיסא הנוסע המתקפל המקורי, העברתי למיקום שיהיה בדיוק תחת המוט המרכזי במסגרת. דבר זה יתמוך את המוט הזה שנמצא תחת מירב העומס. את הגומי שנחתך העברתי למיקום המקורי של הפלסטיק.

 

פתיחת וסגירת המגירה לא מנצלת את כל מהלך המסילה עד תום. זאת על מנת לשמור על בולמי המסילה ובעיקר למנוע מכות על בורגי המסילה. הדופן האחורית של כל מגירה גבוה ב-20 מ"מ משאר הדפנות ומשמש כמעצור בעל שטח פנים רחב (כ-55 ס'מ). בפתיחה מלאה של המגירה דופן זו מונעת מחפצים ליפול מאחורי המגירה. בחלק הקדמי של הרצפה הדבקתי פס שנחתך מהשטיח המקורי כך שבסגירה מלאה הוא משמש כבולם זעזועים, מונע כניסת אבק למגירה ומתאים לצבע הפנים המקורי.

 

על החלק העליון של הדופן הקדמית הדבקתי פרופיל אלומיניום 10 מ"מ ליופי ובעיקר על מנת להגן על העץ מחפצים כבדים שעושים דרכם אל ומחוץ למגירה.

 

את חור המנעול חתכתי עם משור אנכי. יש לשים לב להשתמש במשורית ייעודית לאלומיניום. עושה את החיים קלים ומדויקים הרבה יותר. החיתוכים הגדולים נעשו לפי מידות בנגרייה. ניסיון לחתוך עץ סנדוויץ' עם משור אנכי התברר כמפרק עץ יסודי. המנעול, מתוצרת Eberhard, מוחזק על ידי 4 ברגי נירוסטה ועטוף בדבק נגרים משובח. ברגע שדבק זה מתייבש הוא נעשה חזק מהעץ שסביבו. הבחירה בנירוסטה באה בגלל קוטנם (M5) ובגלל תפקידם.

 

על הרצפה מחוברים פסי עגינה, הבאים מתחום התעופה. הברגים המחזקים עוברים דרכם, דרך האלומיניום המרוג, דרך העץ ישירות למסגרת הברזל. לפסים אלו ניתן לחבר לכל אורכם אביזרי קשירה מקוריים המיועדים לעומס של כ-500 ק"ג. את פסי העגינה, כמו גם אביזרי פרזול אחרים, ניתן להשיג אצל נעה פרזול.

 

המגירות צופו מבפנים בשטיח גס על מנת להשתיק רעשי תזוזה ולשמור על העץ. הדפנות החיצוניים נצבעו בלכה גסה אשר תגן על העץ מלחות. הרווחים בשתי פינות החזית נאטמו ע'י פח מגולוון למען מניעת חלודה, שצופו בשטיח המקורי של הרכב למען שמירת מראה הומוגני.

 

המגירות דומות למערך שהוצג ע"י אורן כאן בג'יפולוג וזאת מכיוון שהתכנון היה משותף לשנינו והיה לי את העונג לרתך את שתי המסגרות.

 

חוק מס. 1 בעבודה: מדוד פעמיים, חתוך פעם אחת.
חוק מס. 2 בעבודה: עצור לפני שאתה חותך ומדוד עוד פעם.

 

האתר נבנה ע"י איל רון © 2024 כל הזכויות שמורות