התקנה

 

התקנת מתח
כבל מתח 25 ממ"ר נסלל מהמצבר, דרך פיוז 60A maxi לאזור תחתית כיסא הנוסע. כבל זה מחובר למפצל מתח מבודד, תוצרת חברת Autorewire, הכולל פיוז לכל יציאה. מהמפצל נסללו כבלים ל-4 הצרכנים הבאים:
- מחשב הרכב.
- מסך.
- מפצל 12V לחיבורי מצת סטנדרטיים.
- מכשיר קשר מקסטראק.
במגרש פירוקים נמצא הפלסטיק שמכסה את כל תחתית כיסא הנוסא. לוח הפיוזים הותקן לכיסוי זה בעזרת תושבת אלומיניום. כמו כן נחתך פתח בכיסוי אשר מאפשר גישה נוחה ללוח הפיוזים. הכיסוי מכסה גם את הפאנל הקדמי של המחשב, שומר שרגל טועה לא תפגע בכבלים שמתחברים אליו. סדק קטן שנמצא בו תוקן ע'י ההרכב המשובח של דבק מהיר מעורבב עם סודה לשתייה - מתקבל הרכב החזק מהרכב הפלסטיק המקורי.

 

התקנת מחשב
המחשב עוגן לריצפת הרכב על ידי פס אלומיניום שכופף ועוגן להברגות קיימות ברכב. המחשב יושב על תושבות גומי המשמשות כבולמות זעזועים ומוגן על ידי ספוג בחלקו האחורי. חלקו העליון ופתח המאוורר בצידו נותרו חשופים על מנת לעזור לפיזור החום.
המחשב הותקן כך שחלקו הקדמי, המכיל את כל החיבורים, פונה לקידמת הרכב ומאפשר גישה נוחה ללא צורך בפירוק הכיסא. גם מפצל המתח הותקן תוך מתן גישה להחלפת פיוזים קלה ונוחה.
המחשב מקבל מתח מממסר אשר מופעל על ידי מפסק מקורי של לנד-רובר. המפסק, במקור להפעלת המגב האחורי ולכן הסימול שלו בהתקנה אנכית דומה לכונן קשיח , הותקן במיקום הקרוב לנהג להפעלה וכיבוי נוח.

 

התקנת מערכת הפעלה
מערכת ההפעלה שנבחרה היא Win XP SP3 Tablet Edition. מערכת יציבה, אמינה וברת שינויים והתאמות כך שתדע לנצל את המחשב החלש יחסית. למי שמתעניין בהתאמות אלו - האתרים nliteos.com ו-litepc.com הם מקור מצויין למידע כעין זה. תוכנות כמו Internet Explorer, Outlook Express ו-Windows Media Player הוסרו ממערכת ההפעלה כמו גם שינויים אחרים. תוכנות אחרות, אשר אינם צרכניות זיכרון גדולות, תופסות את מקומן. בסוף התהליך ספריית Windows קטנה לכ-400MB וצריכת הזיכרון בהפעלה ראשונית עומדת על כ-50MB.

 

התקנת אנטנות
על גגון הרכב הותקן לוח פח מגולוון, שנצבע בשחור ועליו הותקנו אנטנת ה-WiFi בקדיחה ואנטנת המקסטראק וה-GPS המשתמשים בבסיסים מגנטיים. הכבלים הושחלו בצינור מגן, הועברו דרך קורת A ומתחת לשטיח. אף כבל אינו חשוף ולכן מוגן משליפה / קריעה בגלל רגל טועה.
אנטנת ה-WiFi החיצונית מספקת חיבור איכותי לאינטרנט. מכאן קצרה הדרך לחיבור ל-Outlook, הורדת / עדכון ה-cache למנוע המיפוי וכדומה. כמו כן קלה ההשתלטות מרחוק על מחשב הרכב מהמחשב הביתי לשם עדכון והתקנת מפות, תוכנות, שירים, סרטים ועוד.

 

התקנת מסך
לשם התקנת המסך פורקה הקונסולה המרכזית. הותקן בה, סמוך לידית הטרנספר, בסיס עם כדור מתוצרת חברת RAM ומתחתיו לוח אלומיניום לחיזוק. יתרון נוסף של המסך הנ'ל שהוא בעל מערך הברגות התואם לתקן VESA ולכן נקנה מ-RAM התקן תואם שאליו מחובר כדור נוסף. את שני הכדורים מחברת זרוע בינונית של RAM. אופציה אחרת, ללא פירוקים ו/או קידוחים, להתקנת מסך בדיסקברי ניתן לראות כאן וכאן.
עקב רצון לסיים את הפרוייקט לטיולים הקרובים נדחתה התוכנית להתקנת המסך בתוך הקונסולה. הדבר ידרוש חיתוך הקונסולה ובנייתה מחדש מפיברגלס. תוכנית זו גם מאלצת ויתור על רדיו-דיסק הרכב. דוגמא להתקנה כזאת ניתן לראות כאן.

 

התקנת מצלמה
המצלמה נצבעה בשחור מט למניעת משיכת תשומת לב והותקנה באחורי גגון הרכב. מקבלת מתח מממסר אשר מופעל מקו המתח לנורת ההילוך האחורי. קו RCA נמשך ממנה למסך בחיבור ישיר (לא דרך המחשב).
מכיוון שהמסך נדלק אוטומטית בקבלת ווידאו - ברגע השילוב להילוך האחורי תידלק נורת ההילוך האחורי, תידלק המצלמה ויידלק המסך. ביציאה משילוב ההילוך האחורי תיכבה המצלמה ואיתה המסך. שימוש hands free קלאסי ונוח אשר לא דורש את הדלקת המחשב. כמובן שהשימוש הנוכחי מייתר את נורות ה-LED האינפרא אדומות, כך שאחכה שהמצלמה תישבר / תיגנב / תימכר ואתקין במקומה מצלמה מיניאטורית ללא LED-ים.

 

האתר נבנה ע"י איל רון © 2024 כל הזכויות שמורות