שיפוץ היי-ליפט

 

לאחר כ-15 שנה של שימוש הוחלט לשפץ את ההיי-ליפט.

ההיי-ליפט פורק וכל חלקיו נבדקו ונמצא תקינים, הווה אומר - ללא כיפופים וללא שחיקה. תשומת לב מיוחדת יש לתת לבורג הגזירה. כל החלקים רוססו במסיר צבע ולאחר עבודת שיוף עם מגוון מברשות פלדה, חשמליות וידניות, נטבלו החלקים בממיר חלודה. לאחר כ-15 דקות נשטפו החלקים במים ויצאו במצב חדש. לאחר מכן הם יובשו, נוקו בטרפנטין ונצבעו בשכבת המרייט שחור רקוע. ידית ההפעלה נצבעה בהמרייט שחור חלק. ההיי-ליפט לא נצבע בצבע האדום בוהק המקורי שלו על מנת שלא למשוך אליו יותר מדי תשומת לב כשהוא מותקן במקומו על הגגון. ההיי-ליפט הורכב מחדש וגורז קלות. אין להשתמש בגריז רגיל או בשמן מכונות, יש להשתמש בגריז לבן, WD40, תרסיס טפלון או סיליקון. את הפין הפציל בתחתית ההיי-ליפט החלפתי בבורג עם אום כיפה. כך קל לנתק את משטח העמידה במקרה הצורך.

 

לשם עיגון ההיי-ליפט לגגון נבנו שתי תושבות בצורת L מפח מגולוון. צד אחד מחובר לגגון והצד השני תומך בהיי-ליפט בעת עיגונו ופירוקו. שני הברגים  שמחברים את התושבת לגגון ארוכים מספיק כדי לעבור דרך ההיי-ליפט עצמו ובעזרת שתי דיסקיות רחבות ושני ברגי פרפר העיגון קל. על הברגים, בין התושבת להיי-ליפט הותקנו טבעות גומי, במקור מבולמי זעזועים משומשים, אשר משמשות כבולמי זעזועים להיי-ליפט.

 

על מנת למנוע רעשי טלטול מהידית הותקן עליו מחזיק מתוצרת Daystar. מאמר מצויין לפירוק והרכבת היי-ליפט נמצא כאןהוראות שימוש בהיי-ליפט מאתר החברה (PDF).

האתר נבנה ע"י איל רון © 2024 כל הזכויות שמורות