בוצוואנה 2011

אפריקה? אפריקה!

 

לרגל גיל ה-40 והמשבר שמתמהמה לבוא החלטנו שלושה חברים להוציא לפועל טיול אופנועים גדול. ההחלטה נפלה על Botswana. למה דווקא שם? לא ממש ברור. בדיעבד התברר כי ההחלטה הייתה טובה. Botswana, לעומת שכנותיה, התגלתה כמדינה שלווה, יפה, קלה לניווט ומאוכלסת באנשים פשוטים ויפים כמוה - מבחוץ כמו מבפנים.

 

התכנון הראשוני כלל עיקוף כל המדינה, תוך חציית שטחים מסוגים שונים - מדבריות, סוואנות, ג'ונגלים ואספלט שלא נגמר. בהמשך הוחלט להוסיף איגוף קטן לתוך Zimbabwe לביקור במפלי ויקטוריה - בין המפלים המרשימים בעולם. תכנון המסלולים בוצע על גבי Google Earth . תוכנה נהדרת המאפשרת לראות את תוואי הדרך המתוכנן, דבר שעזר לנו להתכונן נפשית לשטח איתו נתמודד. סך הכל תוכננו כ-3,000 ק"מ לכ-12 ימי רכיבה. רגוע.

 

למרות שלכולנו עבר עשיר באופנועי שטח, לא רכבנו כבר כמעט עשור. היה זה תענוג גדול לחזור לדרום ת"א למסע קניות של ציוד רכיבה.  חלקו נקנה שם וחלקו בחנויות הפזורות ברחבי האינטרנט. המחיר הזול שווה את הטירחה המועטה הכרוכה בלהקליק ולהקליד קצת...

 

הבחירה נפלה על אופנועי BMW, דגמי ה-F800GS וה-R1200GS, אותם שכרנו דרך האינטרנט בחברה קטנה בשם SAMA Tours . החברה בבעלות ובניהול בני משפחה אחת וממוקמת בביתם, בפרבר שקט בעיר Pretoria שבמדינת דרום אפריקה. החברה מחזיקה אופנועים חדשים ועד כבני שנתיים כך שלא דאגנו מבחינת תחזוקתם.  זכינו מהם ליחס משפחתי מצוין שכלל סידורי לינה ללילה הראשון והאחרון של הטיול וכן להסעה משדה התעופה ב-Johannesburg וחזרה. על פי בקשתנו צויידו האופנועים בצמיגים בעליי אוריינטציית שטח (Continental TKC-80) במקום צמיגי הכביש איתם הם מגיעים במקור. מומלץ בחום.

 

ל-Botswana אין צורך בויזה. נותר רק להוציא רשיון נהיגה בינלאומי במ.מ.ס.י. (אין ממש צורך, אבל טוב שיש בארנק), להזמין טיסה ישירה ל-Johannesburg (הכי פשוט, זול וקצר), לארוז את כל הציוד ולהתפלל שלא נצטרך לשלם הרבה על המשקל העודף. מומלץ להכין צילומים לכל תעודה  וכן ארנק דמי - ארנק פשוט עם 50 דולר בפנים, רשיון כלשהוא פג-תוקף ותמונה של ילד שאינו שלכם (אבל כדאי שיהיה דומה).

 

מסלול כל יום הוקלט בעזרת תוכנת ניווט של חברת MotionX שרצה על ה-iPhone ובסוף כל יום הועלה לאתר זה בעזרת FTP. כך יכלו בני המשפחה לעקוב אחרי התקדמותינו. להלן מפת Botswana, עליה מסומן מסלול הטיול כולו ומפת ישראל להשוואה.

האתר נבנה ע"י איל רון © 2024 כל הזכויות שמורות